Kontakty Obec Bezkov

 

MVDr. Martin Kuřítka

Bezkov 43, 669 02 Znojmo

Tel: 728 171 334

E-mail: martin @ kuritka.cz

Poděkování

Ing. Jana Kliková Mnoho práce na zatím nedokončené německé verzi.
MVDr. Bedřich Kuřítka
bývalý místostarosta
Cenné připomínky, jazyková korektura.
Jaroslav Kučera
bývalý starosta
Cenné připomínky.
AGENT promotion Výroba nových stránek pro RS Joomla

Historie vzniku

Původně se jednalo o alternativní web, který se snažil alespoň trochu prezentovat Bezkov světu. Obec měla nejmenovanou firmou udělanou zákonem povinnou kostru, která byla přístupná pod šílenou adresou. Ihned po shlédnutí jmenované kostry jsem se rozhodl, že vytvořím něco pořádného. Vzhledem k tomu, že v té době jsem se teprve seznamoval s html jazykem, trvalo nějakou dobu než byly tyto stránky spuštěny. Stalo se tak na vánoce 2002, původně na freeserveru pod adresou www.sweb.cz/bezkov. Když na obecním úřadě měli platit poplatek na další rok za již zmiňovanou kostru, zastupitelstvo se usneslo, že bude lepší použít tento web pro oficiální prezentaci obce. K tomu byla zakoupena doména bezkov.cz.

Stránky se postupně vypracovaly k uživatelské dokonalosti a staly se vyhledávané nejen bezkováky, takže není divu, že v roce 2008 vyhrály v soutěži Zlatý Erb cenu veřejnosti. Dokonce je jedna počítačová škola používá pro výuku surfování.

Nicméně pokrok si žádá si svoje. Bylo třeba, aby obecní úřednice mohla sama vkládat úřední dokumenty, jejichž množství je čím dál větší. Proto byly stránky převedeny do redakčního systému Joomla. S tím mi velice pomohla firma AGENT Promotion z Kravska.